Pobyty pro seniory v Lázních Třeboň

Zvolte cenu

od 2 655 Kč do 10 720

Zvolte počet dní

Strava

Součásti pobytu

Další služby

Zvolte typ

Lázně Třeboň se specializují převážně na léčbu revmatických onemocnění. Jsou známé svými léčebnými rašelinovými procedurami, ke kterým je používána místní jedinečná slatina. Ta se získává z nedalekých zásobáren a po zpracování slouží k prohřívání ve formě koupelí a zábalů.

Léčivé účinky rašeliny

znají místní již dlouhá staletí a k léčebným účelům ji začaly komerčně nabízet po roce 1883, kdy byl otevřen lázeňský hotel v centru města. Zásoby rašeliny mají lázně na další stovky let, jen v jednom ložisku je údajně slatiny na dalších 800 let a to se použitá slatina vrací zpět do krajiny, aby ji měli k dispozici i další generace. Kromě léčebných procedur je město známé historickým náměstím a rybníkem Svět, který je na hranici města a dotváří krásnou scenérii lázeňského města Třeboň.

Blízké okolí

K okolním výletům vybízí cela řada turisticky zajímavých míst, kam se dostanete pohodlně autem, ale stejně dobře i na kole. Jižní Čechy a okolí Třeboně je jedna velká rovina. Ve městě probíhají časté kulturní akce, takže v Třeboni se určitě nebudete nudit. Pobyty pro seniory v Lázních Třeboň je možné zajistit ve všech nabízených hotelech.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace